Nanoteknoloji Nedir.

Nanoteknoloji Nedir.

Nano bir ölçünün milyarda bir anlamına gelmektedir yani bir nano metre metrenin milyarda biridir nanoteknoloji  nano ölçeğe sahip maddenin kontroldür.

Biraz açmamız gerekirse en az bir boyut bir Mehmet elli yüz nanometre arasında olan maddi kontrolden bilimden nanoteknoloji denir nanoteknoloji nano ölçeğe sahip her türlü teknolojiyle Araştırma kapsadığından uygulama alanı çok geniştir.

Fen Bilimleri optik elektrik elekronik bilgisayar biyomedikal malzeme bilimi.

Enerji gibi birçok disiplini kapmış ünlü fizikçi şefe Man bin dokuz elli dokuz yılında desten çok formatlı batımı adlı konuşmasına ilk kez moleküler boyutta sistemler olabileceğinden bahsetmiştir.

Bu konuşmanın çekmiş tarihin başlangıcı olarak görüyor Feynman nano ölçekli uygulamaların geçmesi için önce bu boyuttaki materyallerin bu ölçüm ve üretim yöntemlerinin gelişmesine vurgu yapmıştır.

Günümüzde nano teknolojiyle silecek siz araba camı su geçirmeyen ve kir tutmayan kumaş.

Farklı tedaviler için kullanacak Algoloji prototiplere teknojik Kiler gibi birçok gelişme yaşanmıştır’na teknoloji kısa sürede daha fazla imalat imkan sunuyor bu sayede çalışma maliyetleri düşmüş oluyor.

Her geçen gün gelişmekte olan bu teknoloji sayesinde belki de moleküler boyutta bilgisayarlar ve nano boyutta robotlar ile tanışabiliriz.

Şuan kullandığımız eşyaların yüzde bir boyutlarda yüz kat daha dayanıklı bir işletme olduklarını düşünsenize ve bunu gerçekleştirmek için çalışmaya devam edip daha fazla nedir videosu için takipte kal.

Yazar hakkında

profesör administrator

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.