Mikro Tozlar

Mikro Tozlar

Mikro Tozlar , kimya, fizik ve malzeme biliminin birçok alanında çok önemli bir rol oynamaktadır. Metal elementler, çeşitli sentez teknikleriyle geniş bir çeşitlilikte oksit bileşikleri oluşturabilirler. Elektronik yapı farkından dolayı metalik, yarı iletken veya yalıtkan karakter gösterirler. Oksitlerin çeşitliliği, mikroelektronik devrelerin, sensörlerin, piezoelektrik cihazların, yakıt hücrelerinin, korozyona karşı kaplamaların ve katalizörlerin üretiminde geniş uygulamaları mümkün kılar. Örneğin, hemen hemen tüm katalizörler, aktif bileşen olarak dağılmasına izin veren aktif faz, yükseltici (veya destek) olarak bir oksit içerir.

Mikro Toz Kimya ve petro kimya endüstrilerinde, oksit ve metal / oksit katalizörleri kullanan süreçler vasıtasıyla milyarlarca dolarlık ürünler her yıl üretilmektedir. Çevre kirliliğinin kontrolü için, oksitler içeren katalizörler veya sorbentler, fosil türevi yakıtların yakılması sırasında oluşan CO, NOx ve SOx türlerini uzaklaştırmak için kullanılır.

Mikro Toz Kimya

Ayrıca, yarı iletken endüstrisinin en aktif alanları oksitlerin kullanılmasını içermektedir. Böylece, bilgisayarlarda kullanılan çiplerin çoğunda bir oksit bileşeni bulunur. Şimdiye kadar, sürekli araştırmalar ve yeni sentez yöntemleri geliştirilmek üzere birçok potansiyel malzeme uygulaması mevcut. Yeni uygulamaları istismar etmek için, metal oksit malzemeleri, inorganik kimyagerin amaçlarından biridir. Mikro Tozlar genellikle iyi tanımlanmış kristal yapılar ile sağlam ve istikrarlı sistemlerdir.

Mikro Toz ve metal borürler aşırı sertlik ve aşındırıcılık nedeniyle özel testere bıçakları ve aşındırıcı tekerleklerin imalatında kullanılırlar. Her ikisi de sırasıyla 3350 ° C ve 3000 ° C derece yüksek erime noktalarına sahiptirler. Yüksek Sertliği nedeniyle, Mikro Tozlar cila ve sürtünme uygulamalarında zımpara olarak ve ayrıca su püskürtmeli kesme gibi kesme uygulamalarında gevşek bir aşındırıcı olarak kullanılır. Aynı zamanda elmas araçlarının soyunması için de kullanılabilir

 

Şirketimiz ve yeteneklerimiz hakkında Nano bileşik ile bilgi almak için www.nanokar.com

Nanomalzemeler satın almak veya Alaşım Nanopartiküllerini tartışmak isterseniz, info@nanokar.com

adresinden bize mail atabilirsiniz.

Yazar hakkında

profesör administrator

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.