Değerli Metal Fiyatları

Değerli Metal Fiyatları

Makalenin başlığıyla biraz oynamış ya da size kelime oyunu yapmış gibi duruyorum değil mi? Ama amacım sizlere yazı içinde vereceğim bilgileri göstermekti. Değerli metallerin fiyatları aşağıdan yukarı doğru çıkar ve bu zaman isteyen süreçtir. Değerli nanopartiküllerin metalleri de değerlidir. Ancak bu değerli metallerin fiyatlarını belirleyen etmenlerden birisi de içinde kullanılan baz metallerin fiyatlarıdır.
Kağıt üzerinde baktığınız zaman altın, gümüş ve platin her zaman içi değerini korumayı başarmış nadir metallerdir. Her zaman en çok aranan metaller sınıfına adını yazdırmayı başarmıştır bu metal türleri. Aynı zamanda son yıllarda nanopartiküller için de önemli bir hammadde kaynağı oluşturmayı da başarabilmişilerdir.

Altının fiyatının dalgalanması daha çok spekülatörleri etkiler sizi ya da beni etkilemez. Sizi ya da beni etkileyebilmesi için uzun bir zaman gereklidir. Bu tür durumlardan kuyumcular ya da yatırımcılar daha çabuk ve daha çok etkilenirler. Tam da bu noktada ilginç olan ve bütün dikkatleri üzerine çeken şey ise nanopartikülleri üreten ve test eden firmaların ve bunları kullanan araştırmacıların bu durumdan kısa sürede hem de tamamen etkilenmesi.

Ama siz bir alıcı iseniz bu tür fiyat dalgalanmaları asla ama sala sizi etkilemez. Bu tür durumlarda etkilenecek birileri varsa onlar da nanopartiküller üzerine araştırma yapan insanlar, spekülatörler ve bunun ticaretini yapan kimseler.

Yazar hakkında

profesör administrator

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.