Yara tedavisi için Antimikrobiyal Gümüş Nanopartiküller

Yara tedavisi için Antimikrobiyal Gümüş Nanopartiküller

Gümüş bileşikleri ve gümüş iyonlarının önleyici etkisinin tarihsel bir geçmişi vardır. Bu yüzden yara enfeksiyonlarını önlemek için yararlı bir terapötik ajan olarak uygulanır.

Detaylı Bilgi İçin :  www.nanogümüstedavisi.com

Bakteriyel hücrelerde, bakterilerdeki temel solunum enzimlerinde bulunan tiyol (-SH) grupları ile gümüşün güçlü bir etkileşimi vardır ve bu da bakteriyel büyümenin engellenmesine yol açar. Oysa, Nano kristal gümüş, hızlı bir inhibisyon oranı ile en etkili inhibitör etkisini gösterir.

 

Gümüş, insanlar için düşük bir toksisiteye sahiptir, gümüş iyonları etkili antimikrobiyaldir ve ayrıca yara örtüleri, ambalaj malzemeleri ve anti-kirlenme ve antibakteriyel yüzey kaplamalarında da uygun ve çekici bir katkı maddesidir.

 

O nasıl çalışır?

Gümüş (Ag) etkili bir şekilde çalışmak için kesim veya yanma ile temas halinde olması gereken doğal bir antimikrobiyal maddedir. Gümüşün antimikrobiyal özelliklerini etkileyeceğinden başka antimikrobiyal merhem kullanılmamalıdır.

 

Gümüş, hücre zarını parçalayarak, hücre DNA’sına yapışarak ve bakterilerin metabolizmasını bloke ederek bakteriyel büyümeyi engeller. Bakterilerle savaşmak için gümüşün birçok yolu vardır, Bu durumda bakterilerin direnmesi zordur.

Detaylı Bilgi İçin :  www.nanogümüstedavisi.com

NANOKAR  Teknolojisi

Hijyen sağlayabilen ya da kontaminasyondan arındırılmış yüzeyler diyebilen bir tekniktir  . Sterilizasyon tekniklerine gerek yok. Gümüş nanopartiküller (AgNps), her türlü hijyenik olmayan koşullar için sterilize edilmiş bir solüsyon olarak tanıtmak için üstün bir malzemedir. Antimikrobiyal aktiviteleri için çok dikkat çekmişlerdir çünkü iyonik Gümüş (Ag +) ‘dan minimum inhibitör konsantrasyon (MIC) açısından daha etkilidirler. Bu antimikrobiyal özellikler nedeniyle, tıbbi cihazlara ve diğer sağlıkla ilgili ürünlere dahil olmaları daha yüksek önleyici enfeksiyon kontrolünü teşvik eder.

 

Nano-silver’lı bandajlar, ilk yardım tedavisi, yaraların iyileşmesi ve yüksek enfeksiyon riski taşıyanlar dahil olmak üzere farklı etiyolojideki yanıkların  tedavisinde kullanılır  . Sargılarda bulunan gümüş, yara üzerinde antimikrobiyal etkiye sahiptir  , yara tedavisinin ilk aşamasını azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır,  ilaç ve antiseptik ajanları kullanmaya gerek yoktur. İlaçlara karşı alerjik reaksiyonlara eğilimli insanlar için bir çözümdür  .

 

Sağlık endüstrisinde kullanım için mükemmel kalitede nano gümüş satın alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin :  www.nanogümüstedavisi.com

Yazar hakkında

profesör administrator

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.